Kolor zmienia wnętrze – część 1

Wnętrza mieszkań i domów co jakiś czas wymagają odnowienia. Niekiedy do remontu skłania nas zmiana mebli, a innym razem potrzeba zwykłej odmiany.

Meble kuchenne Lublin

Aranżacje wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają ogromną rolę. Wpływają ona zarówno na klimat, jak i wrażenie przestronności pomieszczeń.

Dla wielu z nas wybór kolorów to spory problem. Przeważnie wiemy, w którym klimacie czujemy się dobrze i z łatwością potrafimy jakie wnętrza bardziej nam odpowiadają – przytulne, czy chłodne. Często, jednak trudność sprawia połączenie kolorów. 

 

Od czego zacząć?

Powinniśmy określić jaki styl będzie miała nasza aranżacja i na początku ustalić główny kolor. Przytulny klimat, czyli ciepło oraz bliskość otrzymamy stosując żółcienie, oranże i brązy. Te kolory dają efekt miękkości i ciepła.  Przestronny charakter wnętrz i złudzenie odległości uzyskamy stosując chłodniejsze kolory: biele, błękity, szarości.

Nieporozumieniem jest tworzenie  pomieszczenia przytulnego i przestrzennego jednocześnie. Te dwa charaktery na raz w zasadzie się wykluczają. Tworzenie „przytulnej przestrzeni” grozi dusznością i… brakiem przestronności.

Masz problem z doborem kolorów?

Zadzwoń 512548136 – projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet „Vena”  – projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska i projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

 

autor: Projekty wnętrz Lublin Vena- publikację znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • bialo czerwona kuchnia co miedzy szafki