Kolory we wnętrzu część 1

Dla wielu osób dobór kolorów do aranżacji wnętrza to spory problem. Doskonale wiemy w jakim klimacie czujemy się dobrze. Potrafimy określić czy wolimy wnętrza przytulne, czy raczej chłodne. Natomiast dużą trudność stwarza nam dobór barw, aby osiągnąć żądany klimat.

Meble kuchenne Lublin

Wykonujemy aranżacje kuchni także online

Warto wiedzieć:

  1. Stalowy błękit uspokaja, ale nie każdego. Na niektórych działa hamująco. Otwarta przestrzeń moduluje różne odcienie jednego koloru w różnych częściach wnętrza. Niebieski przy gorszym oświetleniu szarzeje. Światło z zachodniego okna po południu  wpada w pomarańczową tonację, co czyni, że przy nim stalowy błękit zrobi się bardzo niebieski.
  2. Warto obejrzeć wybrany kolor w kilku miejscach we wnętrzu, aby mieć pewność jak będzie się w całokształcie prezentował.
  3. W otwartej przestrzeni niezwykle istotne jest zrobienie porządku kolorystycznego, aby wzrok nie rozpraszał się po całej przestrzeni. nie używajmy w nim zbyt wielu barw.
  4. Elementem skupiającym uwagę może być wybranie innego koloru na jedną ze ścian. Kontrastowa, ciemniejsza barwa wskaże nam gdzie mamy patrzeć.
  5. Niebieski to dobry kolor do pokoju dzieci, sprzyja koncentracji i nauce.

 

W następnych publikacjach opiszę działania kolejnych kolorów na aranżację wnętrza.

Projektowanie wnętrz Lublin – Vena – Urszula Tomaszewska