Mieszkanie w stylu loft – aranżacja salonu z jadalnią

Wnętrza w stylu loft są surowe, minimalistyczne i urzekające prostotą.

Surowe, proste, minimalistyczne. Wnętrza w stylu loft są przestronne i oszczędne. Ich stylistyka głęboko zakorzeniona jest w architekturze fabrycznych budynków i przemysłowych hal, a w połączeniu z nowoczesnym designem, tworzy swój unikatowy klimat. Styl loft, nazywany też loftowym jest odmianą stylu nowoczesnego.

Wnętrza te inspirowane są fabrycznymi halami i architekturą pomieszczeń przemysłowych. Ich design tworzy wyjątkowy klimat. Trend ten coraz z większym rozmachem wchodzi do aranżacji wnętrz nowoczesnych.

salon_9b

Trend ten zrodził się w latach sześćdziesiątych XX w pofabrycznych, opuszczonych halach na Manhattanie. Wielu artystów wynajęło tam powierzchnię na pracownię i dom. Powstały tak interesujące aranżacje wnętrz, że stylem industrialnym „zaraziła” się także Europa.

salon_9c

Industrialne wnętrza zainspirowały bogatych mieszczan, którzy w poszukiwaniu wyjątkowości także zaczęli korzystać z surowych pofabrycznych wnętrz. Do dzisiaj te amerykańskie lofty stanowią  inspirację dla wielu projektantów wnętrz i właścicieli mieszkań, nie tylko usytuowanych w pofabrycznych halach.

Projektant wnętrz Lublin, Warszawa Aleksandra Smereczyńska

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska

 

Podsumowanie
Modne wnętrza
Nazwa artykułu
Modne wnętrza
Opis
Projektowanie nowoczesnych wnętrz w stylu loft daje bardzo ciekawe aranżacje
Autor
Publisher Name
Aranżacje wnętrz Lublin, Warszawa Vena
Publisher Logo

4 thoughts on “Mieszkanie w stylu loft – aranżacja salonu z jadalnią

Możliwość komentowania jest wyłączona.