Styl nowojorski w projektowaniu wnętrz

Eklektyczny styl nowojorski zrodził się z mieszania różnych kultur. Dzięki temu powstają aranżacje, które  mają wyjątkowy klimat. Styl inspirowany jest trendami art déco, vintage, etno, stylem orientalnym.

Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa ”Vena”

Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa ”Vena”

Styl lubi symetrię.

Bardzo istotną sprawą jest tutaj oświetlenie. Nowoczesne halogeny w sufitach podwieszanych przeplatają się z dekoracyjnymi żyrandolami zawieszanymi w strefie wypoczynkowej i nad stołem. Nastrój tworzą kinkiety i lampki stojące.

Charakter stylu nowojorskiego określają także lustra i chromowe ramki na zdjęcia. Chrom spotykamy tam także w lampkach i częściach mebli.

Podstawowa kolorystyka to: biały, szary, czarny oraz taupe, czyli beżowo-szary.

Na podłodze często spotykamy czarno-białą mozaikę. Geometryczne kształty w ceramice i tapety z dużymi wzorami cechują ten styl. Biała sztukateria, wysokie cokoły i tapicerowane węzgłowia łóżek.

Założeniem stylu jest łączenie starego z nowym, ale przede wszystkim zaznaczona osobowość mieszkańców. Założeniem stylu jest połączenie szykowności i przytulności. Wzorzyste, wełniane dywany i długie zasłony pomagają uzyskać właściwy klimat.

Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet „Vena”  – projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska i projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

 

 

Podsumowanie
Aranżacja w stylu nowojorskim
Nazwa artykułu
Aranżacja w stylu nowojorskim
Opis
Trend ten powstał z połączenia rożnych kultur. Ten eklektyczny styl ma duszę. Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskim to także łączenie starego z nowym.
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa Vena
Publisher Logo