Aranżacja wnętrz kolorem – czarny – cdn.

Wybór koloru do aranżacji wnętrza nie jest przypadkowy.  Barwa na którą się decydujemy określa nasze nastroje, tęsknoty i potrzeby psychiczne.

Aranżacje wnętrz Lublin

Meble kuchenne Lublin

Na zastosowanie czarnego koloru w aranżacji wnętrz decydują się ludzie odważni, nie bojący się zmian i eksperymentów. Czarna barwa pasuje do wszystkiego, jest elegancka i ponadczasowa.

Kolor czarny absolutnie nie nadaje się dla przygnębionych i niepewnych siebie. To barwa dla opanowanych. Czarny często wybierają  ludzie niezależni na kierowniczych stanowiskach. Pomaga w trwaniu przy własnym zdaniu i nieuleganiu presji.

Kolor ten obecnie stał się modny i często stosuje się go w meblach kuchennych. bez wątpliwości wygląda efektownie, szczególnie przy frontach w połysku. Nie da się jednak ukryć, że czarne, błyszczące fronty wymagają ogromnego nakładu pracy. Widać na nich dosłownie wszystko, kurz, zatłuszczenia, palce. Nie doradzam osobom zapracowanym i nie przepadającym za bieganiem ze szmatką.

W kuchni doskonale będzie się prezentował fragment ściany pomalowany czarną farba tablicową.

Jeśli mamy ochotę na czarną ścianę w pokoju, na przykład z tapety, to bądźmy ostrożni z ilością. Nie przesadźmy, bowiem czarny kolor pomniejsza. Na pewno taki fragment tapety doda elegancji wnętrzu.

Czerń w łazience sprawi, że aranżacja będzie miała nowoczesny charakter i zawsze na topie. Nie stosujmy wstawek z tego koloru przy wannie, kabinie i umywalce. Zakamieniona woda będzie bardzo widoczna na płytkach, tym samym łazienka będzie wymagała ciągłego sprzątania.

Czarne fragmenty ścian zestawione z bielą, srebrem lub złotem stworzą wytworną aranżację wnętrza.

Nie stosujmy koloru czarnego w miejscach zacienionych. Efekt może być przytłaczający i smutny.

Kolor czarny w aranżacji wnętrz doskonale współgra z innymi barwami. Fantastyczne aranżacje powstają, gdy czerń komponujemy  z żółcią, soczystą zielenią, turkusowym, czerwonym. Zawsze dobrze wygląda z bielą.  Drewno ociepla, łagodzi i przełamuje surowość czarnej barwy.

Projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska

Warto przeczytać:

Oświetlenie w kuchni