Aranżacja wnętrz w stylu Vintage

Vintage to styl, który pozwala ukoić tęsknotę za starymi czasami w nowoczesnym wnętrzu. Pierwotnie trend ten dotyczył jedynie mody. Zasadą było ” wszystko co jest starsze niż 25 lat to jest jest vintage”.  Z czasem wszedł on do aranżacji wnętrz.

mebel w stylu vintage. Źródło: https://pomalama.wordpress.com/2011/03/04/z-milosci-do-drewna/

mebel w stylu vintage. Źródło zdjęcia: https://pomalama.wordpress.com/2011/03/04/z-milosci-do-drewna/

 

Umiejętne zestawienie pozwala skomponować przedmioty z duszą z zupełnie nowoczesnymi formami. Generalnie w trendzie chodzi o łączenie stylów z różnych epok. Jest to świetny kierunek dla osób odnoszących się w aranżacji do swoich korzeni oraz dla tych, którzy chcą zaakcentować swój indywidualizm.

Styl ten wymaga umiejętnego połączenia ze sobą przeciwieństw.  Klimat vintage można uzyskać zarówno poprzez stylizowanie przedmiotów na wzór minionych epok. Kolejnym sposobem jest wprowadzenie starych, stylowych mebli we wnętrze nowoczesne lub odwrotnie, czyli uzupełnienie nowoczesnymi elementami wnętrza stylizowanego.

W trendzie tym spotykamy również stare formy pomalowane na soczyste barwy – żółcienie, zielenie i róże, pomarańcz, błękit i czerwień.

projekty wnętrz Lublin

Krzesło z lat PRL-u doskonale nadaje się do aranżacji w stylu vintage.
źródło zdjęcia: Internet

To trochę styl dla zbieracza, poszukiwacza. Możemy wprowadzić w tą aranżację wnętrza bardzo różne przedmioty, nawet te z lat PRL-u.