Błędy w aranżacji kuchni, których możemy uniknąć

Zbyt mała kuchnia to bolączka większości z nas. Niewielka kuchnia także może być wygodna. Warto na początku rozważyć wszystkie za i przeciw.

Aranżacja kuchni Lublin

Meble kuchenne Lublin – Vena

Dobry projektant wnętrz, nawet z małej kuchni potrafi stworzyć wyjątkową aranżację. Warto wiedzieć o kilku zasadach, które pozwolą uniknąć poważnych błędów.

  1. Nie zawsze to, co widzimy w publikacjach da się zastosować w naszych domach.
  2. Projekt kuchni powinien powstać już na wstępie. Umożliwi nam to uniknąć późniejszych przeróbek gazowniczych, kanalizacyjnych i elektrycznych. Są one niepotrzebnym wydatkiem.
  3. Puste pomieszczenia stwarzają wrażenie przestronności. Łatwo ulec wrażeniu, że wszystko  zmieści się bez problemu. Staranny pomiar i rozplanowanie zabudowy pozwolą rozwiać wątpliwości.
  4. Książkowy ciąg roboczy w kuchni to: lodówka, zlewozmywak, płyta kuchenna i na końcu stół. W tej kolejności powinniśmy ustawiać najważniejsze sprzęty w kuchni. Nie zawsze jednak nasze pomieszczenia umożliwiają na takie rozmieszczenie. W miarę możliwości dobrze jednak trzymać się tych wytycznych, bowiem ułatwią one nam pracę.
  5. Ergonomiczne zaplanowanie mebli kuchennych musi przewidywać blaty robocze między poszczególnymi sprzętami w kuchni. Blat pomiędzy kuchenką , a zlewem umożliwia odstawianie naczyń podczas gotowania. Dużo wygodniej smaży się naleśniki, kiedy po dwóch stronach kuchenki znajdują się blaty. Właściwa odległość między zlewozmywakiem i kuchenką pozwoli bezpiecznie korzystać ze zlewozmywaka, nawet w trakcie smażenia. Dobrze jest, gdy koło lodówki znajduje się blat roboczy. Przyda się on do położenia wyjętych produktów z chłodziarki.
  6. Nie należy umieszczać kuchenki gazowej ustawiać w pobliżu okna ze względu na ryzyko zdmuchnięcia płomienia gazu. Na tle jasnego okna płomienie gazu są mało niewidoczne.  Od okna do krawędzi kuchenki powinno być minimum 60 cm .
  7. Górne szafki należy powiesić co najmniej 50 – 60 centymetrów ponad blatem. Zamocowanie na tym poziomie mebli usprawnia sięganie po produkty umieszczone w szafkach, jednocześnie meble nie przeszkadzają nam w gotowaniu.
  8. Wysokość blatów kuchennych wpływa na montaż okna. Powinniśmy o tym pamiętać planując montaż okna w nowo budowanym domu lub przy wymianie okna w istniejącym wnętrzu. Jeśli pragniemy, aby blat kuchenny stanowił jednocześnie parapet, okno należy umieścić na wysokości 82 cm od ułożonej podłogi. Pozwoli nam to zrezygnować z parapetu, a na jego miejscu wpuścić blat w niszę okienną.
  9. Dobry projektant powinien uwzględnić wzrost domowników. Wpływa on na wysokość blatu roboczego i podwieszenie szafek górnych. Dla ludzi o wzroście ponad 185 cm  dolne szafki powinny mieć  wysokość 90 cm . Standardowa wysokość mebli dolnych wynosi 85 cm . Właściwe usytuowanie blatów, pozwoli uniknąć garbienia się przy przygotowaniu posiłków.

Nie masz pomysłu na aranżację wnętrza.

Zadzwoń

501665673 projektant wnętrz Lublin, Warszawa – Aleksandra Smereczyńska

512548136 projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska

 Warto przeczytać:

 

 

 

Podsumowanie
Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz
Nazwa artykułu
Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz
Opis
Dobrze zaprojektowane wnętrze to powód do dumy, radości, a przede wszystkim wygoda. Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska radzi jak prawidłowo zaprojektować nasze mieszkania
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo