Fronty z MDF – porządne czy tandeta?

Meble kuchenne zbudowane są z kilku materiałów: blatów, korpusów oraz frontów. Właśnie przy tym  ostatnim się zatrzymam, aby przybliżyć Państwu temat.

kuchnie lublin

Meble kuchenne Lublin

Fronty mebli kuchennych mogą być wykonane z różnych materiałów: forniru, drewna oraz MDF- u Te ostatnie mogą być lakierowane, arylowane lub powlekane folią.

Płyta MDF foliowana

Obecnie to najpopularniejszy materiał na fronty. Może mieć  bardzo różną strukturę i kolorystykę. Przykładowo front może być drewnopodobny lub gładki, nawet w połysku. Ponadto może mieć prosty lub frezowany z różnego rodzaju wytłoczeniami.

Na początku wszystkie fronty z MDF-u wydają się być identyczne, bowiem producenci używają podobnych folii. Jednak niektóre z nich wytrzymują w idealnym stanie latami, a inne już po roku, czy dwóch się rozklejają.

O co tu chodzi?

Otóż chodzi o technikę klejenia. Mówiąc w uproszczeniu zupełnie inną jakość otrzymamy klejąc folię w garażu na byle jaki klej ściskając chwilowo w ścisku, by klej przywarł.

Inną, gdy używamy profesjonalnego kleju i cały proces przebiega w odpowiednich maszynach.

Z początku trudno rozpoznać.

Jak więc zabezpieczyć się przed bublem?

Niepokój już powinna wzbudzić sporo niższa niż w konkurencjach cena. Zazwyczaj nie bierze się ona z dobrego serca wykonawcy, tylko z lichej jakości materiału. Podczas, gdy odbieramy takie meble wady są niewidoczne, często i firma sprzedająca meble tez po krótkim czasie też jest niewidoczna, bo nie wytrzymuje ciągłych się reklamacji.

Zabezpieczenie jest proste. Dobry producent na swoje fronty udziela nawet 7 lat gwarancji. Taki okres daje nam poczucie bezpieczeństwa i świadczy o dobrej jakości towaru.

Projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska

Zapraszam Państwa do zapoznania się z naszym innym artykułem na temat: Zlewozmywak w kuchni

oraz innych publikacji na naszej stronie www.kuchnie-vena.pl

 

Podsumowanie
Z czego fronty do kuchni
Nazwa artykułu
Z czego fronty do kuchni
Opis
Warto wybrać takie fronty do kuchni, które będą na lata. Czym się kierować ?
Autor
Publisher Name
Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Publisher Logo

2 thoughts on “Fronty z MDF – porządne czy tandeta?

  1. Siwy

    Ja już kiedyś u prywaciarza kupiłem tandetne fronty, po roku wszystkie odeszły. Plułem sobie w brodę, że nie zamówiłem w firmie, która obiecywała mi gwarancję. Myślałem ze to to samo, bo wyglądało identycznie, a było taniej, bo pan Miecio robił to u siebie w garażu. Teraz zmienił telefon , a ja musiałem kuchnię . Tym razem zamówiłem w firmie, tam gdzie dali mi gwarancję na 5 lat.
    Sławek z Torunia

Możliwość komentowania została wyłączona.