Kuchnia na poddaszu

Dobry projekt kuchni na poddaszu to duże wyzwanie. Są to wnętrza pełne wyjątkowego klimatu i uroku, lecz niestety z reguły mało ustawne. Trudne do zaaranżowania przez istniejące w nich liczne skosy i zróżnicowane wysokości.

146

Aranżacja kuchni na poddaszu wymaga znajomości zasad ergonomii. Te kuchnie najczęściej są bardzo mało ustawne. Robiąc projekt kuchni już na samym początku należy zweryfikować marzenia o posiadaniu wszystkich podpatrzonych rozwiązań. Planowanie powinno być realne. W najwyższych miejscach kuchni należy ustawić lodówkę. Dobrze, żeby nie znajdowała się ona  się pośrodku ciągu mebli, bo to zdecydowanie nam utrudni pracę. Przeciętna wysokość chłodziarki to 1, 85 m, niższej  ok. 1,25 m. Najmniejsze, podblatowe, mają 85 centymetrów. Na umieszczenie lodówki należy przewidzieć minimum 60 centymetrów. Przy wybieraniu lodówki należy zwrócić uwagę na wypukłość drzwi. Im bardziej zaoblone, tym więcej musimy ją odsunąć od ściany.
Zlewozmywak to jedno z głównych miejsc pracy w kuchni, dlatego nie zawsze warto go minimalizować, szczególnie, gdy nie mamy zmywarki. Na zlew należy zaplanować od 60 do 120 centymetrów.

Zmywarka jest produkowana w dwóch wymiarach: 45 lub 60 cm. W małych kuchniach nie warto upierać się przy szerokiej zmywarce. Przeważnie w zmywarce myjemy  talerze i sztućce, bo garnki się do niej nie mieszczą. Mniejsza zmywarka ratuje nas przed przykrymi zapachami, gdy musimy zbierać pełen wkład.

Kuchenka produkowana jest w dwóch rozmiarach:  50 i 60 cm. Bardziej popularna jest „sześćdziesiątka”. Okap nie zawsze musi być podłączony do komina.  Okapy posiadają funkcję pochłaniacza.  Filtry węglowe i przeciwtłuszczowe zastępują funkcję pochłaniania oparów i tłuszczy.
Nie możemy zapomnieć o  blatach roboczych pomiędzy zlewozmywakiem i kuchenką. Idealny układ ciągu roboczego wygląda tak: chłodziarka, blat, zlewozmywak, blat, kuchenka, blat.

Warto poświęcić trochę czasu na projekt, by stworzyć przytulną i ergonomiczną kuchnię.
Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Warto przeczytać:

  1. Mała kuchnia w bloku
  2. Bez niego trudno się obejść
Podsumowanie
kuchnia na poddaszu - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie  - opinie
Nazwa artykułu
kuchnia na poddaszu - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Opis
Kuchnia na poddaszu jest dość trudna do aranżacji, jednak dobry projektant wnętrz z pewnośćią rozwiąże ją w ergonomiczny i efektowny sposób.
Autor
Publisher Name
Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Publisher Logo