projekt kominka - Lublin

Przestrzeń w mieszkaniu

W czasach, w których ceny mieszkań są niestety dość wysokie liczymy się z kosztem  za każdy metr powierzchni. Tym samym nasze mieszkania są mniejsze niż dawniej. Mniejsze wcale nie oznacza brzydsze.  Nieduże mieszkanko także można urządzić w gustowny i sprawiający wrażenie przestronności.

Ważne są tutaj zarówno kolory, jak też formy. Cel to tak zaaranżować małe mieszkanie, aby sprawiało wrażenie przestronnego.

 

Tylko jak to zrobić ?

Zacznijmy od przedpokoju. Zadajmy sobie pytanie czy niezbędne są nam wszystkie drzwi do pomieszczeń. Czasami wyburzenie  niektórych ścianek działowych pozwala już od wejścia uzyskać efekt przestronności.

aranżacja wnętrza – ścianka

Usunięcie ścianek działowych może przebiegać w sposób częściowy i fantazyjny. Bardzo ciekawe efekty uzyskujemy poprzez fragmentaryczne wycięcie niszek w już istniejących ścianach. Podświetlenie ich spotęguje wrażenie obszerności. Można popuścić wodze fantazji tworząc bardzo ciekawe aranżacje.  Takie zabiegi nie dość, że stworzą przestrzeń to i zaintrygują oryginalną formą.

 

Kolejną szansą na uzyskanie efektu dużego mieszkania jest połączenie kuchni z salonem. Bardzo często taka aranżacja wnętrza  pozwala na ustawienie jeszcze stołu na granicy kuchni i salonu, tym samym wygospodarowujemy w ciasnym mieszkanku jadalnię. Funkcje tych pomieszczeń można podkreślić poprzez odpowiedni kształt podłogi oraz sufitów podwieszanych. Nad stołem może zawisnąć potrójny żyrandol, który odpowiednio doświetli stanowisko.

 

Niebagatelną sprawą jest użycie właściwego koloru. We wnętrzach jednoprzestrzennych bardzo dobrze sprawdzają się jasne kolory. Nie obawiajmy się pomalować całej powierzchni w jednej tonacji. Optycznie to powiększy wnętrze. Nie ma potrzeby dzielić wnętrza różnymi kolorami, bowiem użycie kilku kontrastowych barw tylko wizualnie pomniejszy przestrzeń. Można zastosować akcent w postaci jednej ściany. Świetnie prezentował się będzie tutaj  kamień, tapeta lub farba w wyróżniającym się kolorze. Często na taką  aranżację wybierana jest powierzchnia za telewizorem, która stanowi punkt centralny naszego mieszkania.

 

Warto zwrócić uwagę na aranżację małego mieszkania, bowiem popełnione błędy szczególnie są tutaj odczuwalne.

 

Projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska

Podsumowanie
Przestrzeń w aranżacji wnętrz
Nazwa artykułu
Przestrzeń w aranżacji wnętrz
Opis
Obecnie, kiedy ceny mieszkań są wysokie każdy metr powierzchni musi być dobrze zaprojektowany. Dobry projektant wnętrz nawet niedużą kawalerkę potrafi pięknie i funkcjonalnie zaprojektować. Aranżacja wnętrz może się także odbywać przez Internet.
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo