Pseudo doradcy projektowi

Jest taka  cześć niespełnionych wykonawców, którzy po zaprzyjaźnieniu  z Klientem próbują modernizować projekt.

Są dwa podstawowe Powody  ich zaangażowania.

  1. Zaspokojenie własnej próżności
  2. Swój własny projekt jest im łatwo wykonać, bowiem jest robiony pod ich umiejętności, a nie to co ” nawydziwia” projektant jakieś tam koła lub tym podobne skomplikowane i pracochłonne formy.

Efekt takiego wsparcia projektowego do istniejącej już aranżacji wnętrza jest z reguły żałosny.

Wykonawca argumentuje, że już robił coś takiego i ze to było taaakie ładne, nawet potrafi przynieść zdjęcia od tamtego Klienta. Wkręceni w ten klimat zapomnimy o podstawie. Aranżacja musi być spójna, przemyślana od początku do końca przez jednego projektanta. Nawet jednostkowo dobre pomysły nie trzymające się całości będą szpecić zamiast zdobić.

Mimo , że Pan wykonawca kiedyś u kogoś robił coś podobnego to tutaj, w tej aranżacji zupełnie to może nie mieć  wyglądu.

aranżacje lublin
Aranżacje wnętrz Lublin – Vena

Byłam kiedyś na takiej konsultacji  mojego projektu. Wykonawcza  w miejscu sufitu podwieszanego w formie wycinka, spójnego z całą aranżacja wnętrza  uciosał jakiś okropny wielokąt. Mało mi się dusza nie zapłakała w głos.

Tu doprawdy nie chodzi o moją rację, aby była na wierzchu, tylko o całokształt planowanej aranżacji.

Wszystko w aranżacji powinno być spójne ze sobą, przeanalizowane. Nagłe wtrącenie w środku projektu własnej koncepcji wykonawcy (nawet najlepszego) można  porównać do założenia sandałów do garnituru, bo ktoś doradził, że taki upalny dzień.
Nie dajmy się ogłupiać. Jeżeli decydujemy się na współpracę z projektantem to korzystajmy z opracowanej z nim aranżacji.  Gwarantuje to uzyskania zaplanowanego efektu, bez niespodzianek.

Projektant wnętrz Lublin – Vena – Urszula Tomaszewska

Zapraszamy do śledzenia innych publikacji na naszej stronie www.kuchnie-vena.pl

Podsumowanie
Aranżacja wnętrza zgodna z projektem
Nazwa artykułu
Aranżacja wnętrza zgodna z projektem
Opis
Nie dajmy się zwieść. Często wykonawca, który nie potrafi wykonać pewnych rzeczy manewruje Klientem. Czasami ma to zupełnie inny efekt, niż planowaliśmy podczas aranżacji wnętrza. Zanim zdecydujemy się na zmianę w projektcie zapytajmy projektanta wnętrz co o tym sądzi.
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo

One thought on “Pseudo doradcy projektowi

  1. Beata2xx

    Ja też miałam wykonawcę, który wszystko starał się przeprojektować. Z początku dałam się wkręcić w jego doradztwo. To był błąd, bo on wogóle nie miał pojęcia ani estetyki. Tyle że potrafił zrobić. Uważajcie na takkich.

Możliwość komentowania została wyłączona.