Stół w kuchni

Stół to mebel, bez którego nie możemy się obejść. Chyba nie ma domu bez stołu, w każdym domu jest co najmniej jeden. W kuchni jest podwójnie przydatny. Po pierwsze do jedzenia, ponadto do przyrządzania posiłków.
SONY DSC
Niestety w naszych niewielkich wnętrzach – szczególnie, gdy mieszkamy w bloku, brakuje miejsca na wstawienie stołu, przy którym mogłaby zasiąść cała rodzina.

projekt wnetrza Lublin

Aranżacja wnętrza Lublin Vena

W kuchni często wystarcza nam namiastka stołu, bowiem w większości i tak posiłki spożywamy w rożnych porach.

Nawet, gdy w aranżacji wnętrza przewidziana jest typowa jadalnia, polecam umieszczenie stolika w kuchni. W jadalni z reguły jest piękny obrus, którego utrzymanie w czystości przy codziennych posiłkach byłoby kłopotliwe.

Zmniejszając powierzchnię stołu, uwzględnijmy, że najmniejsza powierzchnia dla jednej osoby wynosi 60 cm długości oraz 40 cm głębokości. Nie trudno, wiec obliczyć orientacyjną wielkość stołu, mnożąc ją przez liczbę osób.
W sytuacji, gdy w żaden sposób nie możemy wygospodarować miejsca na jadalnię, świetnie zdaje egzamin zakupienie rozkładanego stołu, który w razie potrzeby możemy bez problemu przenieść do pokoju. Ostatecznie rozwiązaniem jest blat przymocowany do ściany, rozkładany jedynie na czas posiłków. Jednak jest to kłopotliwe w użytkowaniu, szczególnie w małej kuchni.

Nie bez znaczenia jest także kształt kuchennego stołu. Najbardziej funkcjonalne w aranżacji wnętrz są stoły prostokątne lub kwadratowe, które można postawić przy ścianie. Zmieścić je możemy nawet, gdy mamy niewielkie kuchnie. Decydując się na owalny stół nie zapominajmy, ze zajmuje on sporo miejsca.

Bardzo praktyczne są, odchodzące nie wiadomo czemu w zapomnienie, stoły z szufladami umieszczonymi pod blatem . Można w nich przechowywać sztućce, bardzo podręczne rozwiązanie.

Pamiętajmy o oświetleniu stołu. Zawieszenie nad nim jednej lub nawet trzech lamp prezentuje się bardzo efektownie, wystarczająco doświetla i stwarza przyjemny klimat. Klosz powinien być umieszczony na odpowiedniej wysokości, aby nie raził w oczy. Jeśli chcemy niżej podwiesić żyrandol zastosujmy matowe klosze.

Blat stołu w kuchni powinien być wykonany z materiałów odpornych na zaplamienia, wilgoć, zarysowania i łatwy do utrzymania w czystości.

Projektant wnętrz Lublin – Vena- Urszula Tomaszewska

Zapraszam do zaglądania na naszą stronę www.kuchnie-vena.pl i zapoznanie się z naszymi publikacjami. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w rozwiązywaniu problemow związanych z aranżacją wnętrz.
Inne różne nasze publikacje znajdziecie Państwo na stronie: Aranżacje wnętrz Lublin – Vena

Podsumowanie
Stół w kuchni - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie opinie
Nazwa artykułu
Stół w kuchni - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie opinie
Opis
Stół w kuchni - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie opinie
Autor
Publisher Name
Stół w kuchni - Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie opinie
Publisher Logo