Styl eklektyczny w aranżacji wnętrz

To co na pewno określa trend eklektyczny to obfitość styli i ozdób. Dla jednych może stanowić zbieraninę rzeczy, innych zachwycać obfitością dekoracji. Tak, czy owak styl bardzo mocno wszedł w trendy. Styl eklektyczny jest idealny dla osób lubiących nadmiar, ale zupełnie nieodpowiedni dla lubiących minimalizm i ceniących optyczny spokój w aranżacji wnętrz.

Polega on na łączeniu w aranżacji wnętrz różnych styli z dawnych epok. W jednym wnętrzu wstawia się meble w różnych stylach, z różnych epok ( oryginalne, lub stylizowane na neogotyk, neorenesans, neorokoko). Tworzy on dość specyficzną aranżację, pełną romantyzmu, mieszankę stylów.

Eklektyzm dla niektórych może sprawiać wrażenie duszności.

Bogato zdobione meble dekorowane są drogimi fornirami, kawałkami kolorowego marmuru, malowane we wzory, a nawet złocone. Dekoracje zaczerpnięte z dawnych stylów, np. gotyku i rokoka są ze sobą swobodnie wymieszane. Do tego wszystkiego dochodzi obfitość tkanin: poduchy, kotary, wzorzyste dywany, frędzle, serwety. To wszystko wzmacnia uczucie przytłoczenia dekoracyjnością, ilością wzorów, form, kolorów i stylów

Podoba Ci się wiele stylów, ale nie wiesz, który wybrać. Nasz projektant pomoże Ci

 Zadzwoń  512 548 136 – projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Podobne tematy:

  1. Aranżacja wnętrza w stylu francuskim
  2. Angielski salon