W stylu andaluzyjskim

Styl Andulezyjski

Nazwa stylu pochodzi od  hiszpańskiej krainy Andaluzji.Ten nowoczesny i oryginalny  trend ukształtował się na bazie kultury arabskiej i europejskiej. Charakterystyczne metody dekoracji, które bardzo mało zmieniły się przez wieki, to również dorobek tamtego okresu. W ornamentyce wyraźnie widać wpływ kultury arabskiej.

aranżacja wnętrz Lublin

aranżacja wnętrz Lublin

Motywami zdobniczymi są tutaj stylizowane wici łączone z motywami geometrycznymi. Wyraziste wzory zdobią głównie ściany. W tym stylu meble wykonane z litego drewna łączy się z metalem. Uwagę też zwracają liczne ażury występujące w dekoracjach. Podstawowe ciepłe odcienie brązów ożywiane są wyrazistymi czerwonymi akcentami. Dodatki takie występują także w barwie pomarańczu, żółci, zieleni oraz czystego błękitu. Istotną cecha stylu są także tkaniny dekoracyjne. Wielokolorowe hafty i misterne koronki, które tworzą niepowtarzalny klimat dodając wnętrzom charakter luksusu. Projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska Warto przeczytać Meble w stylu prowansalskim

Podsumowanie
Styl Andulezyjski
Nazwa artykułu
Styl Andulezyjski
Opis
Styl ukształtował się na podstawie kultury arabskiej i europejskiej. W ornamentyce zauważamy tutaj wpływ kultury arabskiej.
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo