Projekt wnetrza

Błędy w aranżacji, czyli jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Polskie przysłowie mówi ” Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”

Z porównania tego korzystam w odniesieniu do błędów w aranżacji wnętrz.
To nie jest tak, że racja jest tylko jedna. Słuszność sprawy zależy przede wszystkim od trafności w sedno. Dlatego poniższe uwagi, zwane błędami, mogą niektórych dotyczyć, innych zupełnie nie.
Warto skorzystać z cudzego doświadczenia, aby wiedzieć jak popełnione przez innych błędy mają się do nas.

Bez nazwy-1

Projekt łazienki

Wypowiedź Klientki :

– Jak urządzałam dom to doradzono mi bardzo ciemne podłogi. Salon ma trzy okna, jest zwykle słoneczny. Przez te okna wpada światło, które niestety eksponuje ścieżki kurzu. Przez kilka pierwszych lat, wiele razy dziennie latałam z mopem, bo mi się te podłogi bardzo podobały.
– a teraz?
– teraz to mi się już nie chce.

Aranżacja ścianki na telewizor

2. Drugi błąd polega na braku konsekwencji w realizacji projektu. Po odebraniu projektu od projektanta przystępujemy do jego wykonawstwa. Wtedy, wiadomo, pojawia się Wykonawca. Różnie jest z umiejętnością i opłacalnością wykonania pewnych pomysłów. Niekiedy majstrowie kierując się własnym interesem, lub innymi pobudkami zaczynają przerabiać projekt. Klient jest już zaprzyjaźniony z budowlańcem i obdarza go zaufaniem.

Niestety, często taki Pan, po prostu nie ma wyobraźni i w całokształcie projektu jego pomysł jest niespójny i szpeci zamiast zdobić. Łatwo ulec sugestiom wykonawcy. Często podobają się nam pokazywane przez niego fotki z realizacjami. Problem polega na tym, że u kogoś aranżacja może się prezentować bardzo ładnie, natomiast u nas po prostu zeszpeci, bowiem nie będzie spójna z projektem. To trochę jak sukienka mini, która na jednej sylwetce wygląda ślicznie na drugiej, niestety dużo gorzej.

3. Kolejnym błędem może być zbyt duża ilość punktów świetlnych, których ze względu na wysokie rachunki nie wykorzystujemy.

4. Przykrą niespodzianką jest bateria w oknie, w którym znajduje się wymarzony zlewozmywak. Jeśli nie przemyślimy tematu na wstępie może okazać się, że okna w żaden sposób nie da się otworzyć, bo futryna uderza w baterię.

Na dziś tyle, w kolejnych artykułach powrócę jeszcze do tego tematu. Zachęcam do odwiedzania bloga.

Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Podsumowanie
Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz
Nazwa artykułu
Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz
Opis
Dobry projektant wnętrz zaoszczędzi nam wydatków na przeróbki. Prawidłowo zaprojektowane wnętrze jest ładne i funkcjonalne. Jak to zrobić?
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet
Publisher Logo

7 thoughts on “Błędy w aranżacji, czyli jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

 1. Pietrulla

  Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w wyszukiwarce na podana fraze, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podepnij sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google.
  Wpisz sobie w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
  pozdro

  1. admin Autor wpisu

   Bardzo dziękuję za wpis. Aranżacje wnętrz Lublin Vena – Urszula Tomaszewska

Możliwość komentowania została wyłączona.