Aranżacja salonu na przełomie stuleci

Salon od wieków był  najbardziej reprezentacyjną częścią domu. W nim toczyło się życie towarzyskie i kulturalne. W salonie odbywały się uroczystości, tutaj przyjmowano gości. Z tego powodu zawsze w sposób szczególny dbano o wystrój. Aranżacja wnętrza salonu i umeblowanie były więc najokazalsze.

Aranżacja salonu Lublin

Aranżacja salonu Lublin

W XVIII i XIX wieku  w salon wyposażony był w  kanapy, fotele i sofy. Bezwzględnie musiał być stół z krzesłami i stolik do gier towarzyskich. W serwantkach lub witrynach prezentowano rodową porcelanę, srebra, szkło a także ciekawe okazy motyli, kamieni i muszli. Główną myślą projektową w tamtych czasach było zaprezentowanie bogactwa dworu lub domu. Toteż nie szczędzono pieniędzy na aranżację salonu. W salonach ozdobą były przepięknie plecione dywany, kilimy i makaty. Splendoru dodawały bogato zdobione lustra i świeczniki. Zbiory te były wyrazem pasji kolekcjonerskich właścicieli. Nieodzownym elementem wyposażenia salonu był fortepian, lub  pianino w uboższych domach. Kominki i zegary swym kunsztem wykonania wprawiały gości w podziw. No i oczywiście obrazy. Zapełnione były nimi, niekiedy całe ściany. Były tu portrety rodzinne, pejzaże, oraz sceny z życia i kwiaty. Te wszystkie elementy  stwarzały niepowtarzalny klimat wnętrza. Zdarzało się, że w salonach ksiądz celebrował nabożeństwa, a nawet udzielał ślubu młodej parze. Dzisiaj  chętnie odnosimy się do tych inspiracji. Style aranżacji salonu z dawnych lat:

  1. Salon w stylu Empire
  2. Biedermeier – styl w aranżacji wnętrz

Potrzebujesz pomocy w aranżacji salonu, sypialni, pokoju czy kuchni – zadzwoń 512548136  projektant wnętrz Urszula Tomaszewska Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet      

Podsumowanie
Aranżacja salonu
Nazwa artykułu
Aranżacja salonu
Opis
Aranżacja salonu od wieków była ważna. Wnętrze to jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu.
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet
Publisher Logo