Aranżacja wnętrz kolorem – biel – cdn.

Zapraszam Państwa do śledzenia cyklu publikacji o barwach z  p.t. „Aranżacja wnętrz kolorem„. Co jakiś czas będę opisywała działanie różnych kolorów na nasze wnętrza.

Dziś – Biel

Kolor biały kojarzy nam się z niewinnością, czystością i przestrzenią.  Działa uspokajająco, korzystnie wpływa na dobre samopoczucie. Łagodzi emocje. Jest świetnym lekarstwem na stres.  Daje poczucie swobody. 

Meble kuchenne Lublin

Meble kuchenne Lublin

Jednak za dużo bieli może dawać poczucie osamotnienia i smutku.

Barwa ta zalecana jest dla ludzi pragnących kierować swoim życiem, chcących otworzyć się na nowe plany i projekty.  Nie sprzyja podejmowaniu decyzji. Niezalecany dla tych, którzy czują się samotnie. Biel nie wspomaga sprawnego działania.

Barwa ta ma działanie rozjaśniające. Doskonale rozświetla ciemne wnętrza.Otoczenie  białego rozjaśnia  czerwień, błękit i zieleń. Kolor ten przejmuje barwy towarzyszące, co pomaga w złagodzeniu surowego charakteru. Zastosowanie białego wycisza kontrasty i łagodzi wyraziste barwy.

Zestawienie bieli z zielenią lub błękitem tworzy świeże i relaksujące wrażenie. Nadaje się do pomalowania w tych barwach pokoju dziecięcego lub gabinetu.
Biały fantastycznie koresponduje z elementami drewnianymi. Biały to dobra para dla szklanych elementów.

Połączenie złotych dodatków z bielą tworzy bardzo dostojne aranżacje wnętrza.

Pomalowanie sufitu w kolorze białym podwyższa optycznie pomieszczenie.

Projektant wnętrz Lublin – Vena – Urszula Tomaszewska

Warto przeczytać:

  1. Magiczne sztuczki w aranżacji wnętrz
  2. Złudzenia optyczne