Fronty w połysku w kuchni – czym się różnią ?

Zauważyłam, ze Klienci mają problem z rozpoznaniem materiałów w połysku stosowanych na fronty kuchni.

Są trzy podstawowe grupy materiałów w połysku.

  1. Lakier – daje największe możliwości kolorystyczne. Barwy można wybierać z szerokiej palety RAL. Front lakierowany najpierw jest wykrajany i frezowany z MDF-u, następnie pomalowany w lakierni. Ja osobiście nie polecam go, bowiem jest palcowy i najbardziej podatny na porysowania ze wszystkich materiałów błyszczących.
  2. Akryl – Bardzo dobry materiał. Twardszy niż lakier, tym samym mniej podatny na porysowania. Nie jest palcowy ( chyba, że ciemne kolory). W razie drobnych porysowań można je zniwelować przecierając specjalistycznym mleczkiem. Jego produkcja odbywa się w specjalistycznych fabrykach, później jest docinany do wymiaru i okleinowany specjalna błyszczącą taśmą.
  3. Molia MDF w połysku. Moim zdaniem bardzo dobry materiał, pod warunkiem, że kupujemy go od profesjonalnej firmy. Nasz producent daje na nie 7 lat gwarancji. Front z MDF- u jest tańszy od frontów akrylowanych  lub lakierowanych. Technologicznie wpierw powstaje formatka z MDF-u, następnie w specjalnych maszynach jest okleinowana .

Meble kuchenne Lublinprojektant wnętrz Urszula Tomaszewska

 

 

Podsumowanie
Meble kuchenne Lublin - Vena w Domixie - opinie
Nazwa artykułu
Meble kuchenne Lublin - Vena w Domixie - opinie
Opis
Są trzy rodzaje frontów w połysku. Lakier, folia MDF oraz akryl. Wszystkie błyszczą. Które wybrać?
Autor
Publisher Name
projektant wnętrz Lublin Aleksandra Smereczyńska
Publisher Logo

One thought on “Fronty w połysku w kuchni – czym się różnią ?

  1. Mirek

    Bardzo przydatny artykuł na temat mebli kuchennych- frontów. Dla mnie do tej pory było to to samo, tylko ceną si różniło.
    Dziękuję, pozdrawiam. Mirek

Możliwość komentowania została wyłączona.