Meble kuchenne na poddaszu

Dobry projektant wnętrz  doskonale poradzi sobie z aranżacją kuchni na poddaszu. Są to wnętrza o wyjątkowym klimacie, jednak bardzo trudne do aranżacji. Z powodu skosów i obniżeń  są mało ustawne. dobrze jest wnikliwie przeanalizować układ mebli kuchennych, bowiem  tutaj liczy się błąd.

kuchnie lublin
Meble kuchenne Lublin

Do aranżacji kuchni na poddaszu niezbędna jest znajomości zasad ergonomii. Te pomieszczenia są z reguły bardzo mało ustawne.

 

  • Tworząc projekt kuchni już na samym wstępie należy zweryfikować niektóre marzenia. Projektowanie wnętrza powinno być bardzo przemyślane. W najwyższych punktach pomieszczenia należy ustawić chłodziarkę. Umieszczenie jej po środku ciągu meblowego zdecydowanie utrudniłoby pracę. Standardowa wysokość lodówki wynosi 1, 85 m, niższe chłodziarki mają  ok. 1,25 m. Najmniejsze chłodziarki, podblatowe, mają zaledwie 85 centymetrów, niestety nawet jednej osobie trudno się w nie zmieścić. Standardowa szerokość lodówki to 60 centymetrów, mniejsza 55 cm. Przy zakupie chłodziarki należy zwrócić uwagę na wypukłość drzwi. Im bardziej wypukłe, tym więcej trzeba ją odsunąć od ściany.
  • Zlewozmywak to jedno z głównych stanowisk pracy w kuchni, dlatego nie należy go minimalizować, szczególnie, gdy nie mamy zmywarki. Na zlew należy zaplanować od 60 do 120 centymetrów.
  • Zmywarki występują w dwóch wymiarach: 45 lub 60 cm. W niewielkich kuchniach nie warto obstawać się przy szerokiej zmywarce. Zwykle w zmywarce myjemy  talerze i sztućce, bo garnki , niestety się w niej nie mieszczą. Mniejsza zmywarka ratuje nas przed przykrym zapachami, gdy musimy zbierać pełen wkład.i

Kuchenki spotykamy jest w dwóch rozmiarach:  50 i 60 cm. Bardziej popularnym wymiarem jest „sześćdziesiątka”. Okap nie koniecznie musi być podłączony do komina, bowiem posiadają funkcję pochłaniacza.  Filtry węglowe i przeciwtłuszczowe zastępują funkcję pochłaniania oparów i tłuszczy.
Ważne jest zachowanie blatów roboczych pomiędzy zlewozmywakiem i kuchenką. Wzorcowy układ ciągu roboczego wygląda tak: chłodziarka, blat, zlewozmywak, blat, kuchenka, blat.
Dobrze jest poświęcić chwilę na projekt, by stworzyć przytulną i ergonomiczną kuchnię.
Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Warto przeczytać:

  1. Szyba w kuchni