Można zaoszczędzić pieniądze na aranżacji domu

Wydaje się, że aranżacja mieszkania lub domu to tylko wydatek. Nic bardziej mylnego.

Aranzacje wnetrz Lublin

Projekt aranżacji wnętrz powinien być wykonany na etapie projektu budowlanego, kosztuje to tyle samo. Później ponosimy koszty przeróbek, więc kosztuje to o wiele więcej.

Poniżej, ku przestrodze, podaję listę najczęściej popełnianych błędów za które musimy zapłacić przerabiając to co źle wykonaliśmy, gdy w porę nie zaprojektowaliśmy swoich wnętrz.

  1. Nie możemy w aranżacji wnętrza ściśle opierać  się na sugestiach architekta, bowiem są one potraktowane ogólnie, nie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.
  2. Elektryka powinna być ścisłe dopasowania do przemyślanego i zaakceptowanego projektu mieszkania.Najczęściej projekt elektryki zamieszony w projekcie  architektonicznym nie pokrywa się z naszymi ustawieniami.
  3. Zwróćmy uwagę na wymiar wnęk na szafy. Minimalny wymiar na szafę z drzwiami przesuwnymi powinien wynosić 65 cm. Architekci często podają 60 cm. To zdecydowanie za mało, bowiem będą się przycinać ubrania. Nie zapomnijmy o wymiarze futryny na drzwi, która nam trochę wypłyca wnękę.
  4. W kuchni, w której chcemy pod oknem umieścić szafki od gotowej podłogi do dna parapetu musi być 82 cm. Inaczej nie wejdzie pod okno blat, który chętnie stosujemy zamiast parapetu.
  5. Duża ilość okien w kuchni utrudnia ustawienie w niej mebli. Zaplanujmy na początku układ zabudowy.
  6. Warto wygospodarować, nawet w niewielkim mieszkaniu miejsce na garderobę. Pozwala to zaprojektować wnętrza jako pomieszczenia nie zagracone, bardziej przestrzenne.
  7. Wiatrołap to bardzo ważne pomieszczenie. nie może być zbyt ciasny. Musi być w nim miejsce na szafę wnękową.
  8. Przemyślmy lokalizację kaloryferów. Nieraz są one powodem do wielu rozterek, bowiem sterczą na środku ściany utrudniając ustawność. kaloryfery maja grzać, a nie być w centrum uwagi.
  9. Warto rozważyć kwestię osobnej toalety, gdy nasza rodzina jest większa niż dwie osoby. Często połączenie łazienki z ubikacją, pomimo, że sprzyja aranżacji budzi konflikty w codziennym pośpiesznym życiu.

Projektant wnętrz Lublin – Vena – Urszula Tomaszewska

Warto przeczytać:

 

 

 

 

Podsumowanie
Kiedy wykonać projekt wnetrza
Nazwa artykułu
Kiedy wykonać projekt wnetrza
Opis
Dobrze jest, gdy projekt aranżacji wnętrza jest wykonany na etapie projektu budowlanego. Niektórym się wydaje, że to zbyt wcześnie, jednak, gdy w tym czasie planujemy aranżację wnętrz to możemy uniknąć wydatków związanych z przeróbkami.
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet
Publisher Logo