Nie wszystko złoto co się świeci

Jakże często zdarza się, że na własne życzenie robimy sobie krzywdę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dokonujemy starannej i wnikliwej analizy czegoś, zasięgamy opinii po forach internetowych, znajomych. Niby wszystko powinno być dobrze, a jednak jeden niewielki błąd powoduje,że ten nasz ogromny wysiłek idzie na marne. Dlaczego?

Po prostu niekiedy zasięgamy opinii u laików, a nie ekspertów. Przykładowo wybieramy fronty do mebli kuchennych w połysku. O ile początkowo patrzymy na typ frontu, a więc czy jest to front lakierowany, akrylowany, czy też foliowany (wszystkie połyskują podobnie), o tyle czytając na forach oponie na temat palcowości frontów zapominamy o różnorodności materiałów. Tworzywo, z którego są wykonane drzwiczki ma ogromne znaczenie dla utrzymania czystości i zarysowań. Inaczej zachowywał się będzie front wykonany z akrylu niż foliowanej płyty MDF lub lakieru. Wystarczy w sklepie poprosić próbki tych trzech materiałów i po dotykać ręką obserwując jak widoczne są na ślady palców.
Inna sprawą jest posługiwanie się wyłącznie kolorem i ceną przy decyzji na zakup mebli. Zapominamy, że za ceną z reguły kryje się jakość, a materiały gorszej klasy początkowo upodobniają się do tych lepszych. Pytanie co będzie za 3 lata z naszymi frontami. Pytajmy zawsze o gwarancję.

Projektant wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
Zapraszam do czytania publikacji na naszej stronie www.kuchnie-vena.pl

One thought on “Nie wszystko złoto co się świeci

Możliwość komentowania została wyłączona.