Nowe oblicze starego mieszkania

Mieszkanie małe, ciasne, wydawałoby się wprost beznadziejne. W dodatku wszystkiego maleńka, zupełnie nie ustawna kuchnia.

Jedynym atutem mieszkania były ścianki działowe, a raczej to, że je można było wyburzyć bez zgody architekta, bowiem nie stanowiły podpory dla konstrukcji budynku.

Mieszkanie z odzysku znajduje się w bloku. Wyposażone było w trzy pokoje. Każdy z nich był mały i nieustawny. W kuchni ledwo można było się odwrócić. Łazienka osobna z ubikacją również nie urzekała przestrzenią. No i w dodatku ten piecyk gazowy zawieszony nad wanną, na którego zwyczajnie nie było miejsca.

Klienta załamana, że podjęła decyzję o zakupie tego mieszkania , straciła nadzieję, że coś z tego da się zrobić.

Szybko posortowałam jej cele.

 

– Czy potrzebuje Pani trzech małych, osobnych pokoi, skoro Pani mówi, że mieszkać tutaj sama?

 

– Po co dla jednej osobna toaleta i WC. Na to miejsce można powiększyć kuchnię.

 

– Jeśli chce pani mieć przestrzenny pokój należy gdzieś „ upchnąć” rzeczy z salonu. Najlepiej się do tego nada garderoba .Wygospodaruję ją Pani.

Aranżacja wnętrz Lublin

Garderoba w bloku – Lublin

 


Aranżacja mieszkania oprała się na przebudowie ścianek działowych. Nie było czego żałować, bowiem tamten rozstaw nikomu nie służył. Miałyśmy świadomość, że tworzymy aranżację na kolejne 25 lat, a więc czasami należy ponieść straty, tym bardziej, że zaczerniały parkiet i tak był do wymiany.

pokoik

 

Powiększyłam kuchnię o powierzchnię ubikacji, toaletę przenosłam do łazienki,bo i po co po skorzystaniu z WC biegać do łazienki, by umyć ręce, a w WC nie było miejsca na umywalkę.

 

Z podłużnego pokoju zrobiłam część garderoby, szafy wnękowej oraz kącik przy oknie na część wypoczynkową. Dzięki temu w salonie zmieściłam również stół z krzesłami.

projekt wnętrza

salon aranżacja Lublin

 

Kuchnia powiększona o zlikwidowaną toaletę została zabudowana w literę „ U „ została urządzoną w jasnych barwach.

meble kuchenne Lublin

Kuchnie Lublin – Vena

 

Obok kuchni zaaranżowałam niewielką sypialnię z kącikiem do pracy.

 

Tak powstało przestrzenne i pakowne mieszkanko, wcale nie ciasne. Poprzedni właściciel nie poznałby swojego klaustrofobicznego gniazdka.

 

 

Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska – Lublin – Vena
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.kuchnie-vena.pl Prezentujemy nowe wpisy i zdjęcia, które być moze staną się dla państwa inspiracją do aranzacji wnętrza.

Summary
Aranżacja mieszkania z odzysku
Title
Aranżacja mieszkania z odzysku
Description

Jak urządzić mieszkanie z rynku wtórnego? Metamorfoza