Wnętrza, ktore lublimy latami

Prawidłowo urządzone mieszkania odwdzięczają się nam wygodą w użytkowaniu przez wiele lat. Dobrze zaprojektowane wnętrza nie zabierają czasu na wykonywanie niepotrzebnych czynności. W ergonomicznie zaaranżowanym domu wszystko jest pod ręką.

Ergonomicznie urządzony dom z całą pewnością można porównać do wygodnych butów, które nie dość, że rewelacyjnie się prezentują to i nadają się na długie spacery. Idealnie urządzone mieszkanie powinno łączyć urodę z funkcjonalnością.

projekty wnętrz Lublin

Aranżacja wnetrz Lublin

Zatem czym się kierować, gdy chcemy stworzyć wygodny projekt wnętrz naszego domu?

Podstawowym przyświecającym nam na wszystkich etapach aranżacji priorytetem zawsze powinna być ergonomia.

Aranżacje rozpocznijmy od podziałów na strefy. Przeważnie wyróżniamy dwie strefy: dzienną i nocną.Uwzględnienie takiego podziału jest ważne zarówno ze względu na akustykę jak również stworzenia pewnej intymności miejsc odpoczynku.

Strefy te organizuje się w możliwie największym oddaleniu od siebie. W parterowym domu dobrze jest strefę nocną umieścić w wydzielonym skrzydle domu. Kierować się powinno wytyczną – salon jak najdalej od sypialni. W domu piętrowym strefę nocną umieszcza się na piętrze.Taki podział pozwala integrować się rodzinie w otwartej strefie dziennej oraz znaleźć spokojny kąt do odpoczynku i pracy.

Salon serce domu

Podczas aranżacji salonu musimy uwzględnić metraż pomieszczenia, funkcje, które ma spełniać a także styl życia rodziny. Inaczej projektować należy wnętrze, w którym będzie kuchnia połączona z salonem i jadalnią niż, gdy salon jest równocześnie pokojem bawialnym dla małych dzieci.

Rodzina, która bywa wielu gości powinna wziąć pod uwagę umieszczenie na stałe sporego stołu z możliwością rozłożenia go przy większych imprezach. W tym wypadku wygodniejsza będzie reprezentacyjna przestrzeń dobrze skomunikowana z kuchnią.W sytuacji, gdy przeważnie jadamy osobno, a miejsce mamy ograniczone możemy zadowolić się małym stolikiem.

Projektant wnętrz Lublin – Vena Urszula Tomaszewska
Zapraszamy do czytania naszych publikacji na naszej stronie:www.kuchnie-vena.pl

2 thoughts on “Wnętrza, ktore lublimy latami

  1. AsiaBaran

    Ja w ogóle uważam, że każdy powinien robić co potrafi, a więc hydraulik wodę, księgowa papiery, a projektant aranżacje. Próby poradzenia sobie samemu zawsze mają błędy. Ja wzięłam projektantkę i teraz mam fantastyczny dom, którym się mogę ludziom pochwalić i wcale tak dużo nie zapłaciłam. Więcej wydałabym na przeróbki, a tak wszystko przegadane, bez niespodzianek.

Możliwość komentowania została wyłączona.