Małe wnętrze – jak dobrze zaprojektować?

Duże wnętrze jest w miarę proste do aranżacji. Małe wnętrza, niestety, sprawiają o wiele więcej problemów. Każda zła decyzja od razu jest zauważalna, no i mało tego doskwiera boleśnie latami.

aranżacja wnętrza

Aranżacja wnętrza Lublin

Zatem, co się sprawdza w aranżacji małych wnętrz?

  • Jasne kolory

Zobaczmy w dal. Od razu zauważamy ciemne barwy. Jasne kolory „giną”. Wykorzystajmy te złudzenia optyczne, czyli stosujmy jasne kolory do niedużych wnętrz.

  • Delikatne wzory, najlepiej pasy.

Deseń pasów rewelacyjnie oszukuje nasze oczy. Przy wąskiej ścianie zastosowanie tapety w poziome pasy rozszerzy ją optycznie. W zbyt niskim pomieszczeniu pasy połóżmy pionowo, od razu wnętrze „urośnie” Dobrze, aby zastosowane na nich barwy były niezbyt kontrastowe.

  • Uporządkowane, regularne desenie

Zbyt wiele wzorów i kombinacji na deseniach rozprasza naszą uwagę i sprawia wrażenie chaosu. Nie oznacza to, że wnętrze powinno być minimalistyczne. Zdobienia małych wnętrz muszą być spokojne, nie wskazane jest zestawienie różnorodnych wzorów i zbyt wielu kontrastów.

  • Połysk

Odbicia powiększają. Mogą one być zastosowane zarówno we frontach mebli, jak i podłogach typu gres polerowany. Wskazane jest umieszczenie lustra.

  • Jednokolorystyczność

Trzymanie się jednej tonacji kolorów z różnymi odcieniami tej barwy pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Przykładowo połączmy beż i ecru, a nie zieleń i czerwień.

  • Proste formy

W małych wnętrzach starajmy się stosować proste, nie złożone kształty. Większe będzie się wydawało pomieszczenie urządzone w stylu nowoczesnym, niż w ciężkie masywne meble gdańskie.

Nie wiesz jak zaprojektować swoją kawalerkę

Zadzwoń
501665673 projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska
512548136 projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Projektant wnętrz Lublin- Vena- Urszula Tomaszewska

 

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych publikacji na stronie: www.kuchnie-vena.pl

Podsumowanie
Opis
Nie wiesz jak zaprojektować swoją kawalerkę. Dobry projektant wnętrz sprawi, że Twoje małe mieszkanie wyda się przestronne i będzie pakowne.
Autor
Publisher Name
Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet
Publisher Logo