Przestrzeń uzyskamy kolorem i światłem, a nie poprzez wyrzucenie mebli

Jednym z problemów przy aranżacji wnętrz błędem jest stworzenie wnętrza zbyt mało pakownego. Owszem pragniemy przestrzeni, którą tak podziwiamy w czasopismach i Internecie. Niekiedy jednak rzeczywistość jest inna i w żaden sposób nie uda u nas się stworzyć podobnego projektu wnętrza, czyli nie może być tak przestronnie. Projektując salon chętnie z niego wszystko wyrzucamy na rzecz przestrzeni i światła. Nie da się ukryć, aranżacja wnętrza wychodzi imponująca, przestrzeń aż zadziwiająca. No i na tym się kończy nasza bajka.

aranżacja wnetrza

Projekt wnętrza Lublin – Vena

Przychodzi rzeczywistość – Wprowadzamy się do tego przestronnego i pięknego salonu i … .

No i tu wychodzi szydło z worka, bowiem często okazuje się, że tak naprawdę w salonie poza kanapami i drobną szafką RTV i kilkoma półeczkami na książki nic już nam się nie mieści. Biegamy więc po podstawowe rzeczy do innych pomieszczeń.

Dosyć uciążliwe jest na codzień takie rozwiązanie.

Ja wykonując projekt wnętrza mam pewną pokorę. Po prostu wiem, że wyrzucenie mebli z salonu na pewno da przestronność, ale także zabierze pakowność. Czasami mówię ” wszystkiego mieć nie można”. Pozwala mi to rozsądnie i proporcjonalnie umieścić przedmioty nie zabierając niepotrzebnie pakowności i przestrzeni.

Nie zapominajmy, że naszym sprzymierzeńcem w przestronności wnętrza jest kolor i światło. Za ich pomocą nawet z maleńkiej klitki możemy wyczarować przestronne i pakowne wnętrza.

Projekty wnętrz Lublin – Vena

Zapraszam  do przeczytania innych naszych, ta wiedza publikacji może się Państwu przydać przy aranżacji wnętrz.

  1. Inspiracja światłem
  2. Ile kolorów w jednym wnętrzu
  3. Piekarnik nisko czy wysoko?

Oraz do śledzenia naszej strony www.kuchnie-vena.pl

projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

 

 

Podsumowanie
Przestrzeń w aranżacji
Nazwa artykułu
Przestrzeń w aranżacji
Opis
Dobry projektant wnętrz wie jak zaprojektować mieszkanie, aby wydawało się przestronne, niezależnie od metrażu. Jak zaprojektować, aby aranżacje wnętrz były funkcjonalne i modne i przestrzenne? Jest na to wiele sposobów.
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo

3 thoughts on “Przestrzeń uzyskamy kolorem i światłem, a nie poprzez wyrzucenie mebli

Możliwość komentowania została wyłączona.