19 rad, aby uniknąć błędów w kuchni

1. Aby uniknąć późniejszych przeróbek projekt kuchni należy wykonać na samym początku . Oszczędzimy sobie w ten sposób zbędnych przeróbek instalacji gazowniczych, kanalizacyjnych i elektrycznych. Za błędy w nieprawidłowo zaaranżowanej kuchni płacimy niewygodą przez wiele lat.

kuchnie Lublin

Meble kuchenne Lublin Vena

2. Dobrze zaprojektowana kuchnia to dużo zaoszczędzonych kroków. Właściwie zaplanowana kuchnia wpływa odwdzięcza się wygodą użytkowania.

3. Puste pomieszczenie stwarza iluzję przestronności. Tylko dokładny plan pozwoli określić ile sprzętów i mebli zmieści się w kuchni.
4. Wzorowy ciąg roboczy w kuchni to: chłodziarka, zlewozmywak, płyta kuchenna i na końcu stół. W tej kolejności powinny znajdować się najważniejsze sprzęty w kuchni. Nie zawsze nasze kuchnie umożliwiają na takie rozmieszczenie. Warto w miarę możliwości trzymać się tych wytycznych.
5.Z powodu ryzyka zdmuchnięcia płomienia gazu, nie powinno się kuchenki gazowej umieszczać w pobliżu okna. Przy oknie płomienie są słabo niewidoczne. Odstęp od okna do krawędzi kuchenki musi wynosić najmniej 60 cm .
6. Blaty robocze pomiędzy sprzętami w kuchni ułatwią pracę. Dużo łatwiej smaży się naleśniki, kiedy po dwóch stronach kuchenki są blaty. Jest gdzie postawić masę naleśnikową i wyłożyć usmażony naleśnik. Bardzo wygodny jest blat roboczy koło lodówki. Pozwala na położenie wyjętych produktów.
7. Usytuowanie kuchenki w przejściu lub rogu utrudnia korzystanie z niej. Wystające rączki patelni mogą być powodem groźnych poparzeń.
8.Warto uwzględnić wzrost domowników, zbyt nisko umieszczone blaty będą niewygodne. Normy mówią, że dla osoby o wzroście do 185 cm wygodny wymiar blatów to 85 cm, powyżej zalecana wysokość 90 cm.
9. Wysokość blatów kuchennych ma wpływ na umieszczenie okna. Należy o tym pamiętać planując montaż okna w budowanym domu lub przy wymianie już istniejącego okna w istniejącym mieszkaniu. Jeśli planujemy aby blat kuchenny jednocześnie stanowił jednocześnie parapet, powinniśmy umieścić okno na wysokości 82 cm od gotowej podłogi.
10. Górne szafki mebli kuchennych wieszamy co najmniej 50 – 60 centymetrów nad blatem. Zawieszenie na tej wysokości umożliwia wygodny dostęp do rzeczy umieszczonych w górnych szafkach.
11. Przygotowanie posiłków bardzo usprawniają szafki typu cargo, czyli wysuwane kosze. Doskonale też zdają egzamin szuflady, w których wszystko jest pod ręką. Korzystanie z trudno dostępnych miejsc umożliwiają kosze obrotowe umieszczone w szafkach narożnych.
12. Pracę w kuchni bardzo ułatwia stół. Nawet niewielki pozwoli na wygodne pokrojenie sałatki lub rozwiązanie krzyżówki w czasie, gdy oczekujemy na zagotowanie mleka.
13. Przy zakupie chłodziarki z inoksu powinniśmy zwrócić uwagę na „palcowość”. Lodówka jest często dotykana i jeśli powierzchnia inoksu nie jest zabezpieczona specjalną powłoką antypalcową, utrzymanie jej w czystości może przysparzać problemów.
14. W małych kuchniach warto zabudować szafkami kaloryfer. Ciepło wtedy wypuszczamy przez specjalne kratki wentylacyjne umieszczone w blacie i cokole.
15. Przy zakupie okapu liczy się nie tylko wygląd. Istotna jest powierzchnia wchłaniania i głośność urządzenia, o której często zapominamy. Zbyt hałaśliwy okap zniechęca do włączania.
16. W większości mieszkań w blokach zabronione jest podłączanie okapu do komina. Wówczas stosujemy pochłaniacz. Posiadają one filtry przeciw tłuszczowe i węglowe. Nie wymagają rurowego podłączenia do szybu wentylacyjnego.
17. Jeżeli wyjście do komina jest umieszczone w odległości od okapu można rurę ukryć w suficie podwieszanym.
17. Za zmywarką i piekarnikiem nie mogą się znajdować gniazdka elektryczne ani instalacje hydrauliczne i gazowe. Sprzęty te przylegają do samej ściany.
18. Aranżacja małej kuchni wymaga wielu ustępstw. Nie warto się w niej upierać nad wysoko umieszczonym piekarnikiem, bowiem z reguły ceną jest wtedy mniejsza ilość blatów.
19. Pamiętajmy najważniejsza jest ergonomia.
Projektant wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Aranżacje wnętrz Lublin – Vena

autor: Projekty wnętrz Lublin Vena- publikację znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • na jakiej wysokości szafki kuchenne
 • wysokość szafek kuchennych
 • wysokość mebli kuchennych
 • ola smereczyńska
 • wymiary szafek kuchennych
 • szafki kuchenne wymiary
 • na jakiej wysokości wiesza się szafki kuchenne
Podsumowanie
Jak uniknąć błędów w aranżacji kuchni
Nazwa artykułu
Jak uniknąć błędów w aranżacji kuchni
Opis
19 rad dzięki, którym unikniesz błędów w aranżacji kuchni. Dobrze zaprojektowana kuchnia to wygoda i klimat
Autor
Publisher Name
Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Publisher Logo

4 myśli nt. „19 rad, aby uniknąć błędów w kuchni

 1. Pingback: Luska

 2. Majkello

  Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w google na podana fraze meble kuchenne lublin, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podlacz sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google.
  Wpisz sobie w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
  pozdro

 3. Aśka

  Ja ambitnie projektowałam kuchnię sama, odradzam. Zrobiłam dwa niewybaczalne błędy. Jeden z nich modne czarne meble w połysku. Wszystkie palce znać, a moja mała Zosia bardzo lubi łapkami dotykać wszystkiego.
  Drugi błąd to uparłam się na barek, mąż mi odradzał, ale w końcu ustąpił. nie ma jak się ruszyć, barek to zawalidroga. Ale 20 lat szybko zleci, zrobię sobie nową kuchnię

Możliwość komentowania jest wyłączona.