19 rad, aby uniknąć błędów w kuchni

 

3. Puste pomieszczenie stwarza iluzję przestronności. Tylko dokładny plan pozwoli określić ile sprzętów i mebli zmieści się w kuchni.
4
5.Z powodu ryzyka zdmuchnięcia płomienia gazu, nie powinno się kuchenki gazowej umieszczać w pobliżu okna. Przy oknie płomienie są słabo niewidoczne. Odstęp od okna do krawędzi kuchenki musi wynosić najmniej 60 cm .
6. Blaty robocze pomiędzy sprzętami w kuchni ułatwią pracę. Dużo łatwiej smaży się naleśniki, kiedy po dwóch stronach kuchenki są blaty. Jest gdzie postawić masę naleśnikową i wyłożyć usmażony naleśnik. Bardzo wygodny jest blat roboczy koło lodówki. Pozwala na położenie wyjętych produktów.
7. Usytuowanie kuchenki w przejściu lub rogu utrudnia korzystanie z niej. Wystające rączki patelni mogą być powodem groźnych poparzeń.
8.Warto uwzględnić wzrost domowników, zbyt nisko umieszczone blaty będą niewygodne. Normy mówią, że dla osoby o wzroście do 185 cm wygodny wymiar blatów to 85 cm, powyżej zalecana wysokość 90 cm.
9. Wysokość blatów kuchennych ma wpływ na umieszczenie okna. Należy o tym pamiętać planując montaż okna w budowanym domu lub przy wymianie już istniejącego okna w istniejącym mieszkaniu. Jeśli planujemy aby blat kuchenny jednocześnie stanowił jednocześnie parapet, powinniśmy umieścić okno na wysokości 82 cm od gotowej podłogi.
10. Górne szafki mebli kuchennych wieszamy co najmniej 50 – 60 centymetrów nad blatem. Zawieszenie na tej wysokości umożliwia wygodny dostęp do rzeczy umieszczonych w górnych szafkach.
11. Przygotowanie posiłków bardzo usprawniają szafki typu cargo, czyli wysuwane kosze. Doskonale też zdają egzamin szuflady, w których wszystko jest pod ręką. Korzystanie z trudno dostępnych miejsc umożliwiają kosze obrotowe umieszczone w szafkach narożnych.
12. Pracę w kuchni bardzo ułatwia stół. Nawet niewielki pozwoli na wygodne pokrojenie sałatki lub rozwiązanie krzyżówki w czasie, gdy oczekujemy na zagotowanie mleka.
13. Przy zakupie chłodziarki z inoksu powinniśmy zwrócić uwagę na „palcowość”. Lodówka jest często dotykana i jeśli powierzchnia inoksu nie jest zabezpieczona specjalną powłoką antypalcową, utrzymanie jej w czystości może przysparzać problemów.
14. W małych kuchniach warto zabudować szafkami kaloryfer. Ciepło wtedy wypuszczamy przez specjalne kratki wentylacyjne umieszczone w blacie i cokole.
15. Przy zakupie okapu liczy się nie tylko wygląd. Istotna jest powierzchnia wchłaniania i głośność urządzenia, o której często zapominamy. Zbyt hałaśliwy okap zniechęca do włączania.
16. W większości mieszkań w blokach zabronione jest podłączanie okapu do komina. Wówczas stosujemy pochłaniacz. Posiadają one filtry przeciw tłuszczowe i węglowe. Nie wymagają rurowego podłączenia do szybu wentylacyjnego.
17. Jeżeli wyjście do komina jest umieszczone w odległości od okapu można rurę ukryć w suficie podwieszanym.
17. Za zmywarką i piekarnikiem nie mogą się znajdować gniazdka elektryczne ani instalacje hydrauliczne i gazowe. Sprzęty te przylegają do samej ściany.
18. Aranżacja małej kuchni wymaga wielu ustępstw. Nie warto się w niej upierać nad wysoko umieszczonym piekarnikiem, bowiem z reguły ceną jest wtedy mniejsza ilość blatów.
19. Pamiętajmy najważniejsza jest ergonomia.
Projektant wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Aranżacje wnętrz Lublin – Vena

autor: Projekty wnętrz Lublin Vena- publikację znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • na jakiej wysokości szafki kuchenne
 • wysokość szafek kuchennych
 • wysokość mebli kuchennych
 • ola smereczyńska
 • wymiary szafek kuchennych
 • szafki kuchenne wymiary
 • na jakiej wysokości wiesza się szafki kuchenne
Podsumowanie
Jak uniknąć błędów w aranżacji kuchni
Nazwa artykułu
Jak uniknąć błędów w aranżacji kuchni
Opis
19 rad dzięki, którym unikniesz błędów w aranżacji kuchni. Dobrze zaprojektowana kuchnia to wygoda i klimat
Autor
Publisher Name
Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Publisher Logo

4 thoughts on “19 rad, aby uniknąć błędów w kuchni

 1. Pingback: Luska

 2. Majkello

  Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w google na podana fraze meble kuchenne lublin, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podlacz sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google.
  Wpisz sobie w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
  pozdro

 3. Aśka

  Ja ambitnie projektowałam kuchnię sama, odradzam. Zrobiłam dwa niewybaczalne błędy. Jeden z nich modne czarne meble w połysku. Wszystkie palce znać, a moja mała Zosia bardzo lubi łapkami dotykać wszystkiego.
  Drugi błąd to uparłam się na barek, mąż mi odradzał, ale w końcu ustąpił. nie ma jak się ruszyć, barek to zawalidroga. Ale 20 lat szybko zleci, zrobię sobie nową kuchnię

Możliwość komentowania została wyłączona.