Aranżacja wnętrza, którego nie trzeba sprzątać

Umiejętność zaprojektowania wnętrza to nie tylko kwestia kolorystki i formy. Niezwykle istotą sprawą w aranżacji wnętrz jest stworzenie mieszkania, którego nie trzeba będzie sprzątać. Całkowite nie porządkowanie jest niestety nierealne, ale przy odpowiedniej aranżacji znacznie można sobie ułatwić sprawę panującego w nim ładu.

Wnętrze musi być przemyślane. Wybierając np. kolor mebli kuchennych często kierujemy się modą. W obecnych trendach, między innymi, lansowane są czarne fronty kuchni w połysku. Nie zaprzeczam, że jest to bardzo efektowna aranżacja. Uważam, jednak, że jest to kolor trudny do utrzymania. Ciemny kolor w błyszczącym materiale gwarantuje ciągłą pracę ze ściereczką. Jeśli ktoś lubi się krzątać to jak najbardziej zda to egzamin, gorzej jeśli takie meble kuchenne zaaranżuje sobie zabiegana osoba z małymi dziećmi, które z racji wieku z reguły dotykają rączkami drzwiczki. Nie da się uniknąć palcowania na ciemnej barwie.

aranżacja wnętrza

Czarne meble w kuchni są bardzo efektowne, ale wymagają wiele pracy

Przy wyborze ciemnej podłogi należy zwrócić szczególną uwagę na ilość okien. Światło wpadające do wnętrza będzie podkreślało smużki kurzu, które osadzają się na podłożu, nawet jak jesteśmy w pracy. Po przyjściu z pracy w godzinach południowych możemy zastać ścieżki kurzu eksponujące się w słońcu. Pomimo, że przed wyjściem posprzątaliśmy zastajemy zakurzone pomieszczenie.
Kolejną sprawą na którą według mnie należy zwrócić uwagę jest ograniczenie przedmiotów stojących na wierzchu. Znowu odniosę się do przykładu kuchni. Na blacie kuchennym siłą rzeczy musi i tak stać wiele przedmiotów użytkowych: czajnik elektryczny, ekspres do kawy, cukiernica, solniczka, płyn do naczyń itd. Jeżeli nie przewidzimy odpowiednich schowków na rzeczy, które nie muszą znajdować się na wierzchu w naszej kuchni będzie panowało wrażenie bałaganu, nawet jak będzie ona idealnie posprzątana. Wynika to z różnych kształtów i kolorystyki naszych niezbędników. Warto pochować jak najwięcej, aby blaty były w miarę wolne, dodatkowo zyskamy miejsce do pracy.
O porządku w łazience można przeczytać na blogu w publikacji „ Porządek w łazience”.
Ułatwiajmy sobie życie.
Aranżacje wnętrz Lublin Vena – Aleksandra Smereczyńska