Aranżacja wnętrz w stylu angielskim

Aranżacja wnętrz w stylu angielskim pozwala uzyskać bardzo przytulne i klimatyczne pomieszczenia. Do aranżacji w tym stylu nadaje się wiele pomieszczeń. Może to być salon, kuchnia, sypialnia jak tez przedpokój.

Wnętrza mieszkań

Wnętrza mieszkań

Trend pozwala stworzyć niezwykle ciepłe wnętrza. Charakteryzuje go duża ilość różnych  bibelotów, a także motywy z wzorem kwiatowym. Eklektyczny wystrój wnętrz pozwala łączyć elementy pochodzące z różnych epok. Idealnie wkomponowują design  antyki lub meble stylizowane. Wnętrze w stylu angielskim stwarza wrażenie  jakby mieszkańcy od  lat zajmowali się jego wystrojem i dekoracją, niedużo wyrzucając, natomiast ciągle dokładając nowe przedmioty i ozdoby. Meble w stylu angielskim Meble  angielskie to przede wszystkim jasne wybarwienia, białe, ecru lub jaśniutkie drewno. Styl cechują bogato zdobione drzwiczki, a także detale i dużo szufladek. Mosiężne uchwyty podkreślają styl. Meble wypoczynkowe są tapicerowane, miękkie, charakterystycznym elementem są poduszki oraz  fotele z wysokim zagłówkiem i podnóżkiem. 20140705_102728 20140705_102803 20140705_102824

Ściany

Ściany powinny być pokryte wzorzystymi tapetami lub drewnianymi, frezowanymi panelami z ciemnego drewna. Styl podkreśla  frezowana sztukateria  pod sufitem.

Podłogi

W salonie podłogi z drewna,deski. Kuchnia i łazienka – płytki ceramiczne. Idealnie do stylu angielskiego pasują drobne, białe płytki lub kafelki o wiktoriańskich wzorach.

Kolory

We wnętrzach w stylu angielskim w większości stosuje się jasne barwy, jednak doskonale pasuje też ciemna zieleń i inne nasycone głębokie kolory.

Wzory

Bardzo ważne są wzory: motywy kwiatowe, pionowe paski, klasyczna szkocka krata. Wzory występują wszędzie – na ścianach, zasłonach, tapicerce,a także zastawie stołowej. We wnętrzach angielskich nie musimy dobierać elementów o tym samym wzorze, dobrze jest je mieszać, jak najbardziej można połączyć paski, kratkę i kwiaty.

Wnętrza

Angielski styl w łazience nada  wolnostojąca wanna  o pięknych nogach. W kuchni charakter podkreśli stylizowana kuchenka. Rewelacyjnie będzie wyglądać kuchenna wyspa. Kominek w dekoracyjnej obudowie stworzy przytulny klimat w salonie.

Dodatki

Stylu dopełnią porcelanowe figurki, wazony z ciętymi kwiatami, obrazy, rzeźby, dywany. Ciekawym akcentem będą ręcznie robione serwetki. Klimat uzupełnią stojące lampy i kinkiety. Zgromadzenie różnych elementów i wzorów sprawia, że wnętrza w stylu angielskim są bardzo przytulne i wygodne, ale też dość przytłaczające. Jeśli chcemy uzyskać  trochę lżejszy, bardziej romantyczny  użyjmy jasnych barw połączonych z delikatnymi wzorami i zwiewnymi tkaninami.

Nie masz pomysłu na aranżację wnętrza.

Zadzwoń

501665673 – Aleksandra Smereczyńska – projektant wnętrz Lublin, Warszawa

512548136 – Urszula Tomaszewska – projektant wnętrz Lublin 

Podsumowanie
Wyjątkowe aranżacje wnętrz
Nazwa artykułu
Wyjątkowe aranżacje wnętrz
Opis
Piękne i ponadczasowe wnętrza to takie, które mają klimat. Aranżacja wnętrza musi być zgodna z gustem.
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo