Dylematy w łazience

Powojenne budownictwo wylansowało typ małej i ciemnej łazienki, który przetrwał do dziś. Przygotowując projekt łazienki warto rozważyć wiele kwestii.

Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa ”Vena”

Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa ”Vena”

Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet "Vena" - projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska i projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet „Vena” – projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska i projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet "Vena"

Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet „Vena” – projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska i projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Łazienka razem z ubikacją, czy osobno?

Każda z opcji ma swoje atuty. Podstawowym argumentem jest ilość osób w rodzinie oraz rozmiar pomieszczenia. Bez wątpliwości połączenie łazienki z ubikacją stwarza większą przestrzeń. Jednak takie rozwiązanie ma również sporo minusów. Na pewno irytujące jest dobijanie się do ubikacji w momencie, gdy się się kąpiemy. Jest to moim zdaniem główny argument, aby rozdzielić ubikację i łazienkę. Wyjątkowo przy rodzinie dwuosobowej nie stwarza to większych problemów.

Kabina czy wanna? A może to i to?

Oczywiście najlepiej byłoby umieścić w łazience kabinę i wannę. Niestety często metraż zmusza nas do zdecydowania się na jedno z tych urządzeń. O tym wynika czy w naszej łazience znajdzie się wanna lub kabina decydują przede wszystkim zwyczaje domowników oraz ilość powierzchni. Zainstalowanie prysznica, w którym  jest dużo pary, jest niedogodnym rozwiązanie dla kobiet, które po takim prysznicu muszą od nowa modelować włosy. Wtedy dużo lepiej zdaje egzamin wanna. W małych łazienkach można umieścić wannę z parawanem.

Bidet- moda czy wygoda?

Bidet to urządzenie, które w ostatnich latach stało się modne. Niektórzy zakupują go tylko ze względu na trendy. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości przy bidecie, aby z niego wygodnie korzystać. Ja uważam, że higiena ciała powinna być kompleksowa, a nie tylko wybiórcza na określone partie ciała. Kiedyś mój Klient rozważający instalację bidetu w łazience zapytał żonę „- Skarbie montujemy bidet, czy raczej umyjesz się cała?”

Pisuar – czy stosować go wyłącznie do miejskich szaletów?

Obecnie w aranżacjach niestety nie ma tendencji umieszczania pisuaru. Moim zdaniem to błąd. Pisuar dla Panów jest bezsprzecznie wygodniejszy niż sedes, bowiem umieszczony jest na dogodnej wysokości. Zastosowanie pisuaru pozwala na łatwiejsze utrzymanie ubikacji w czystości, niż przy korzystaniu z sedesu. „Nie każdy jest strzelcem wyborowym. „ Pisuar jest urządzeniem bardzo wygodnym. Warto zapytać swojego mężczyznę czy chciałby mieć w swoim domu pisuar.

Sznury do suszenia?

Często projektując łazienkę zapominamy o zaplanowaniu miejsca na sznury do suszenia. Niestety nie stanowią one ozdoby łazienki, ale z reguły są niezbędne. Idealnym rozwiązaniem może być zakupienie elektrycznej suszarki do  bielizny, ale  na to najczęściej także brakuje nam miejsca. Aktualnie na rynku są składane, dość ładne suszarki, które możemy rozłożyć na potrzebę chwili(tylko nie zawsze jest gdzie). Rozwiązaniem mogą być rozkładane suszarki, jednak z reguły brakuje miejsca na ich rozstawienie, ponadto taka suszarka nie stanowi ozdoby.Nie ma wyjścia pranie gdzieś musimy suszyć, warto o tym pamiętać na wstępie. Umiejętnie umieszczona suszarka nie będzie nam przesłaniała ściany z ładnymi dekorami.Planując ogrzewanie podłogowe nie zapomnijmy o miejscu na suszenie ręczników. Grzejnik w łazience wcale nie szpeci, natomiast daje szansę przesuszenia mokrych ręczników.

Projektant wnętrz Vena Lublin Urszula Tomaszewska

Podsumowanie
Aranżacja łazienki - Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Nazwa artykułu
Aranżacja łazienki - Aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Opis
Co wybrać? Wannę czy kabinę? To bardzo ważne decyzje przy aranżacji łazienki
Autor
Publisher Name
Projektowanie wnętrz Lublin, Warszawa oraz przez Internet Vena
Publisher Logo

2 thoughts on “Dylematy w łazience

  1. Pingback: Aranżacje Wnętrz – Filmy | Projekty Wnętrz Lublin. Meble kuchenne Lublin. Szafy Lublin. Kuchnie Lublin.

  2. Gość

    Mój Pan projektant zapomniał o sznurkach na suszenie i teraz mam piękną łazienkę, a pranie stoi wstyd się przyznać w salonie ;-). Magda

Możliwość komentowania została wyłączona.