Pokochana od pierwszego… zmywania

Zmywarka, wynalazek od nie tak dawna goszczący w naszych kuchniach, została przez niektórych pokochana od pierwszego… zmywania. Podstawy do uwielbienia są nie byle jakie. Gwarantuje ona nam wypoczynek zamiast dość nudnej pracy przy zmywaniu. Kto nie lubi po-próżniaczyć? Cudowne jest to, że po niedzielnym obiedzie zamiast wyznaczać dyżurnego do zmywania naczyń można całą rodzinką popijać kawę lub herbatę. Po prostu zmywarka robi za nas  brudną robotę.

Wnętrza mieszkań

Wnętrza mieszkań

Nie chciałabym napisać, że zmywarka ma same plusy, ale minusy trudno mi dostrzec. Czy ktoś z nas potrafi na błysk umyć dziewięcioelementowy komplet talerzy  w wiaderku wody?

Projektując meble kuchenne warto zastanowić się nad wymiarem zmywarki.  Produkowane są one w dwóch szerokościach: 45 i 60 cm. Przeważnie mają wysokość 82 cm, chociaż zdarzają się niższe. Warto to uwzględnić przy aranżacji. W kuchni często walczymy  o każdy centymetr. Często decydujemy się na szerszą zmywarkę ze względu na zmywanie garnków. Jednak w praktyce przy dużej rodzinie garnki i tak, niestety musimy zmywać ręcznie, bo spore garnki zwyczajnie nie mieszczą się w zmywarce. Proces zmywania trwa dość długo i jeśli nastawimy garnki, to talerze i sztućce pozostanie nam zmywać ręcznie, lub wstawiać do zlewozmywaka.  Zaledwie 4 garnki zajmą całą jej powierzchnię. Warto również pokusić się o zakup jednakowych talerzy. Naczynia w koszach umieszczane są równolegle, i jeśli ich kształty są różne, wymagają rzadszego rozstawu, by mogła wokół nich przepłynąć woda.
Każda zmywarka składa się z panela sterującego, koszy , filtrów i grzałki do wody. Dwa kosze: górny i dolny, zamontowane na rolkach umożliwiających wysuniecie. W niektórych typach wysokość zamocowania górnego kosza jest regulowana. Umożliwia to na maksymalne wykorzystanie powierzchni w zmywarce. Dodatkowo wyposażona jest w specjalne składane uchwyty do ustawiania szklanek i kieliszków. W dolnym koszu jest pojemnik na sztućce. Pod każdym koszem zainstalowane są ruchome zraszacze, rozpylające pod ciśnieniem wodę.
Istnieją dwa typy paneli sterujących.
Pierwszy z nich znajduje się w górnej części drzwi. Stosowany jest w zmywarkach wolnostojących i do zabudowy. Dostęp do niego jest możliwy nawet po zamknięciu drzwi zmywarki. Jego powierzchnia wymaga pielęgnacji, bowiem wykonany jest ze stali nierdzewnej. Drugi typ sterowania, zintegrowany stosowany jest w zmywarkach do zabudowy. Przyciski umieszczone są na krawędzi drzwi. Są niewidoczne przy zamkniętym urządzeniu. Nastawia się ją po uchyleniu frontu. Z zewnątrz taka zmywarka wygląda jak szafka

Projektant wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Podsumowanie
Mała kuchnia - zmywarka
Nazwa artykułu
Mała kuchnia - zmywarka
Opis
Czy warto w małej kuchni zainstalować zmywarkę? Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Autor
Publisher Name
Meble kuchenne Lublin Vena w Domixie - opinie
Publisher Logo

2 thoughts on “Pokochana od pierwszego… zmywania

  1. Noclegi Międzybrodzie bialskie

    Bardzo dobry blog. Szkoda że rzadko spotyka się
    takich stron w internecie. Zapisuję stronę do ulubionych, oby tak
    dalej! 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.